van kook muretainas pakend orava kujuliste ja rebase kujuliste küpsisevormidega ja küpsistega

Katsetame erinevaid poest saadavaid taignaid: Van Kook muretainas

Enamus meist nõustub, et kõige paremad küpsised valmivad kodusest taignast ja meie küpsisevormid on lõbusaks kaaslaseks selle protsessi juures. Neile, kellel on aega ja tahtmist küpsiseid nullist valmistada, soovitame proovida meie lemmik küpsiseretsepti, mille leiad siit. Kui aega nullist küpsetamiseks ei jätku ja meie küpsisevormid ootavad laual kasutamist, siis poest ostetud küpsisetainas on suurepärane alternatiiv. Otsustasime teha katseid mitmete poest saadaolevate küpsisetainastega ja uurida, kuidas need sobivad meie armastatud küpsisevormidega. Kuna Van Kooki piparkoogitainas on meie lemmik, siis esimesena valisime katsetamiseks Van Kooki muretaigna.


Tegemist on ehtsa võiga muretaignaga, täpselt nagu nende piparkoogitainas. Ülejäänud koostisosad meeldivad meile samuti: nisujahu, või, suhkur, vesi, kergitusaine söögisooda, jahuparendaja E300 (aksorbiinhape e. C-vitamiin, antioksüdant, mida kasutatakse rasvarikaste toitude puhul, et kaitsta neid rasva rääsumise, maitse ja värvuse muutuste ning toiteväärtuse alanemise eest (allikas: Tunnetoitu.ee).

Parima tulemuse saavutamiseks soovitame rullida tainas 4mm paksuseks, siis joonistuvad kujundid selgelt tainale. Van Kook muretainast oli lihtne lahti rullida ja tainas töötas küpsisevormidega sama hästi kui meie enda lemmikretsepti järgi valmistatud tainas. Mõne vormi puhul võib osutuda vajalikuks õrnalt kujundit toidutiku või noa otsaga vormist eraldada. Ja mida jahedam on tainas, seda lihtsamalt küpsised vormist välja tulevad.


Ahjus küpsesid küpsised valmis kiiremini kui Van Kook soovitab. Umbes 175 kraadi juures saavutasid nad kuldkollase välimuse juba 10 minutiga. Võrreldes isetehtud taignaga, said Van Kooki muretaignaga valmistatud küpsised kohevamad ja küpsisevormiga pressitud kontuurid ei paisunud välja, nagu võib vahel juhtuda kui tainas liiga palju paisub.
Küpsised ise osutusid väga maitsvateks ja mitte liiga magusateks. See ongi koduse küpsetamise võlu, sest poest ostetud valmis küpsised võivad sageli olla liiga magusad.

Nüüd, kui oleme testinud Van Kook tainast, jääme põnevusega ootama järgmist küpsetamisvõimalust koos meie armsate küpsisevormidega. Külastage meie instagrami ja facebooki lehte, et leida veel rohkem maitsvaid retsepte ja inspiratsiooni küpsisevormide kasutamiseks.

Tags: No tags

Comments are closed.